TEATRZYK WRÓBELEK ELEMELEK

Nasze przedszkole z okazji Dnia Dziecka odwiedził Teatrzyk Wróbelek Elemelek. Dzieciaki były zachwycone i zarazem jakby zaczarowane oraz kompletnie pochłonięte zabawnymi przygodami wróbelka.

To wszystko jest zasługą dobrze znanego naszym przedszkolakom duetu aktorskiego z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Ich energiczne i zabawne nie tylko dla dzieciaków występy powodują, że uśmiechy nie znikają z twarzy widzów jeszcze na długo po przedstawieniu.

Przygody Wróbelka Elemelka to przedstawienie o charakterze edukacyjnym. Dzieci są wciągane w przygody wróbelka i często mu podpowiadają, np. kończąc za niego rymowany tekst czy śpiewając wspólnie wesołe piosenki.

Inscenizacja przedstawiona przez aktorów zawierała treści prozdrowotne: dbanie o higienę jamy ustnej, czystość ciała, gimnastykowanie się oraz treści programu antynikotynowego – szkodliwość palenia papierosów, szkodliwość dymu. Śmieszne dialogi oraz stroje aktorów wywoływały u dzieci wiele śmiechu.

Podczas przedstawienia aktorzy wykorzystali wiele rekwizytów, dzięki którym dzieci mogły lepiej zrozumieć przekazywane treści. Śmiech to też zdrowie i my również mogliśmy się bardzo pośmiać w czasie oglądania przygód Wróbelka Elemelka. Dlatego nie możemy się już doczekać, kiedy Elemelek odwiedzi nas po raz kolejny.