"DZIEŃ DZIECKA" - gr. II "Pszczółki"

W minionym tygodniu dzieci kształtowały umiejętności formułowania życzeń i marzeń, rozwijały wyobraźnię i twórcze myślenie.

Przedszkolaki kształtowały również szacunek, otwartość i życzliwość do dzieci z różnych stron świata. Wzbogacały wiadomości na temat życia dzieci na różnych kontynentach oraz doskonaliły umiejętność pracy w grupie. Dzieci otrzymały niespodzianki z okazji swojego święta oraz uczyły się cierpliwego czekania na swoją kolej.

Podczas zajęć muzycznych dzieci reagowały na zmiany w muzyce, zachęcane były do uważnego słuchania i poruszania się przy muzyce i do muzyki oraz rozwijały poczucie rytmu. Wykorzystaliśmy rurki po ręczniku papierowym do tworzenia instrumentu muzycznego - powstały "bum-bum rurki", na których graliśmy do piosenki "Bum, bum, bum".

"Pszczółki" podczas ćwiczeń sportowych wzmacnianiały siłę mięśni rąk i nóg, ćwiczyły zwinność, zręczność, uczyły się reagować na polecenia i sygnały umowne oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dzieci czerpały radość z wspólnej zabawy  na przedszkolnym placu zabaw, gdzie rozwijały sprwność ruchową oraz wzmacniały relację z równieśnikami.

Wesoło obchodziliśy również 5. urodzinki Wiktorii, która przygotowała dla dzieci z pomocą Rodziców słodką niespodziankę. Dzieci swojej koleżance wesoło śpiewały piosenki i składały jej życzenia urodzinowe.

ZOBACZ: URODZINKI WIKTORII >>>

ZOBACZ: ZABAWY NA DZIEŃ DZIECKA >>>