Finał II Festiwalu Piosenki Dziecięcej 2015

W dniu 15 kwietnia 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się II Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Śpiewać każdy może".

Uczestniczyły w nim dzieci 5-6 letnie z dziewięciu przedszkoli Gminy Namysłów. Celem Festiwalu było wyzwalanie u dzieci radości śpiewania, stworzenie dzieciom uzdolnionym muzycznie okazji do zaprezentowania swoich talentów, integracja przedszkolaków pochodzących z różnych placówek przedszkolnych, promowanie przedszkola w środowisku oraz rozbudzenie uczucia radości i wspólnej zabawy. Przedszkolny Festiwal prowadziła pani Dorota Błaszkiewicz.

Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: solista i zespół. W skład jury weszli: pan Artur Włodarczyk - zastępca Burmistrza Namysłowa, pan Kazimierz Fiała - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie oraz pan Marcin Mysiorek - nauczyciel zajęć artystycznych w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie.

Kryteria oceny śpiewu przez członków Jury:

• dobór repertuaru wg przyjętych zasad konkursowych,
  • interpretacja utworu i zaangażowanie wykonawcy - indywidualne podejście do prezentacji wokalnej,
  • muzykalność: wyczucie rytmu i tempa melodii,
  • ogólne wrażenie artystyczno-estetyczne wykonawcy.

Gościem specjalnym Festiwalu był zespół GAMA ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie założony i prowadzony przez Pana Kazimierza Fiałę.

Festiwal został podzielony na trzy etapy. I - występy artystyczne solistów, II - występy zespołów, III - występ zespołu GAMA - gościa specjalnego.

W Festiwalu wzięło udział 4 solistów i 6 zespołów - razem 21 uczestników.

W kategorii solista jako pierwsza wystąpiła Alicja Lejczak z Przedszkola w Bukowie Śląskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. "Bursztynek". Kolejnym wykonawcą była Lena Laskowska z Przedszkola Nr 1 w Namysłowie, która zaprezentowała piosenkę pt. "Co powie tata". Trzecim wykonawcą była Tamara Jagielska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Smarchowicach Wielkich z piosenką pt. "Jaki dzień wesoły". Ostatnią występującą solistką była Hania Komar z Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie, która zaśpiewała piosenkę pt. "Zostań moją przyjaciółką".

Po prezentacji solistów nastąpił czas na występy artystyczne zespołów. Jako pierwszy zaprezentował się zespół NUTKI TRZY z Przedszkola Nr 5 w Namysłowie z piosenką "Moja planeta". W skład zespołu weszły: Weronika Lewandowska, Milena Opas i Milena Pasior. Następnie zaprezentował się zespół WESOŁE NUTKI z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jastrzębiu w składzie: Karolina Skawińska, Nikola Wieczorek i Marcin Prus, którzy zaprezentowali piosenkę pt. "Zielona żaba". Kolejnym wykonawcą był zespół NUTKI z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ligocie Książęcej w składzie: Zuzanna Domańska, Zuzanna Gacek, Kinga Pawelak, które zaśpiewały piosenkę pt. "Skrzaty". Czwartym wykonawcą był zespół SUPER GWIAZDY z Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie w składzie: Dominika Hylla i Oliwia Czarnecka, dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. "Rozśpiewany blok". Kolejnym zespołem był zespół MOTYLKI z Przedszkola Nr 3 w Namysłowie w składzie: Martyna Kaczka, Ania Kołodziej, Mikołaj Maciejewski, którzy zaprezentowali piosenkę pt. "Muchomorek". Ostatnim wykonawcą był zespół STOKROTKI z Przedszkola Nr 4 w Namysłowie w składzie: Ula Wojczyszyn, Michalina Krakowiak, Zuzia Południak, które zaśpiewały piosenkę pt. "A ja wolę moją mamę".

Po prezentacji wszystkich artystów szacowne JURY wybrało się na obrady w celu wyłonienia laureatów konkursu muzycznego. W tym czasie zaprezentował się zespół GAMA  ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie - laureat I miejsca w 5. Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych 2015. Zespół przedstawił dwie piosenki.

[foogallery id="2900"]

Była czas na wspólną zabawę, ale również na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zdrowa Ziemia - zdrowe dziecko", ogłoszonego przez nasze przedszkole.

Jury II Festiwalu Piosenki Dziecięcej ogłosiło wyniki:

W kategorii SOLIŚCI:

• Wyróżnienie - Hania Komar z Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie.
  • III miejsce - Tamara Jagielska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Smarchowicach Wielkich
  • II miejsce - Lena Laskowska z Przedszkola Nr 1 w Namysłowie
  • I miejsce - Alicja Lejczak z Przedszkola w Bukowie Śląskiej

W kategorii ZESPÓŁ:

• Wyróżnienie - zespół WESOŁE NUTKI z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jastrzębiu
  • III miejsce - zespół STOKROTKI z Przedszkola Nr 4 w Namysłowie
  • II miejsce zespół NUTKI TRZY z Przedszkola Nr 5 w Namysłowie
  • I miejsce - zespół MOTYLKI z Przedszkola Nr 3 w Namysłowie

Dyplomy za udział otrzymali:

• zespół NUTKI  z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ligocie Książęcej
  • zespół SUPER GWIAZDY  z Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie

Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim wykonawcom
i dziękujemy za pracę Jury Festiwalu!

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W NAMYSŁOWIE