Konkurs taneczny on-line "Z Nowym Rokiem tanecznym krokiem"

Przedszkolaki z gr. IV "Pszczółki" uczestniczyli w I Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym ON-LINE pod hasłem "Z Nowym Rokiem tanecznym krokiem", zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 50 w Łodzi.

Każde przedszkole mogła reprezentować jedna grupa taneczna w każdej kategorii, a w konkursowym układzie tanecznym mogła brać udział cała grupa. Wykonawcy prezentowali dowolny układ taneczny, zgodny z tematyką konkursu. "Pszczółki" przedstawiły układ taneczny do piosenki pt. "Zimowa poleczka", gdzie wcieliły się w rolę bałwanków i śnieżynek.

Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie swojego udziału w konkursie i przesłanie nagrania filmu video zaprezentowanego układu tanecznego z odpowiednim opisem, załącznikiem – zgody, jak i przestrzeganiem limitu czasowego oraz liczbowego w układzie tanecznym.

Dnia 17 lutego 2022 roku w Przedszkolu Miejskim nr 50 w Łodzi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu tanecznego "Z Nowym Rokiem tanecznym krokiem".

Ocena Zespołów Tanecznych nastąpiła według kryteriów:

• choreografia,
  • dobór muzyki i stroju,
  • kreatywność,
  • wyraz artystyczny.

Do udziału w konkursie zgłosiły się 42 przedszkola z miast leżących w różnych zakątkach Polski.

Grupa taneczna "Pszczółki" otrzymała dyplom za udział w konkursie, a pani Lidia Szołdra otrzymała dyplom za przygotowanie dzieci do konkursu.

UCZESTNIKOM KONKURSU GRATULUJEMY!
Organizatorzy przesyłają gratulacje i życzenia:

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i ogromny wkład pracy w wychowanie i edukację dzieci w wieku przedszkolnym oraz rozwijanie w dzieciach kreatywności artystycznej, muzycznej i tanecznej. Gratulujemy wspaniałych występów dzieci i kreatywności nauczycieli w zakresie dekoracji, strojów, utworów muzycznych i układów tanecznych. Życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.
Z poważaniem organizatorki konkursu:
Karolina Skowron
Dominika Sikorska