Jasełka Bożonarodzeniowe - gr. V "Piraci"

W dniu 11 stycznia 2023 roku dzieci z gr. V "Piraci" przedstawiły "Jasełka Bożonarodzeniowe" dla społeczności przedszkolnej, natomiast po południu dla swoich rodziców.

Dzieci w strojach Maryi, Świętego Józefa, pastuszków, baranka, osiołka, królów i aniołów w przejmujący sposób opowiedziały historię Bożego Narodzenia.

Celem przedstawienia jasełek jest przybliżenie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także budzenie wrażliwości i kształtowanie pozytywnych przeżyć dziecka. Praca z dziećmi ma też na celu rozwijanie uzdolnień aktorskich, doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u dzieci. Ważne jest też stworzenie miłego, ciepłego i świątecznego nastroju. Podczas występu nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek i tańca aniołów.

Na widowni zasiadły dzieci z innych grup, pracownicy przedszkola, dyrekcja oraz ksiądz Marek Stępkowski, który po występie dzieci, pogratulował bohaterom Jasełek i  paniom z grupy "Piraci" za przygotowanie wspaniałego widowiska. Złożył również życzenia, aby nowo narodzony Jezus Chrystus wchodził do naszego życia i z nami zamieszkał.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego wydarzenia.

(Najlepiej oglądać film klikając na ikonę youtube)