"W świecie książek, w świecie marzeń" - gr. VI "Pszczółki"

W dniu 3 października 2022 r. rozpoczeliśmy zajęcia z kodowania w ramach realizacji programu "Zakodowany czytelnik".

Czytanie książek to podróż do świata marzeń i wyobraźni, warto propagować czytelnictwo już od najmłodszych lat. Na zajęciu dzieci miały okazję porozmawiać o swoich ukochanych książkach, bajkach. Celem zajęcia było przede wszystkim promocja czytelnictwa poprzez rozmowę o książkach, dzieci doszły do wniosku, że warto czytać książki, a jeżeli nie potrafią jeszcze czytać, to żeby dla nich czytali najbliżsi - może mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek. Podczas zajęcia dzieci potrafiły dobrać bohatera i charakterystyczne atrybuty do odpowiednich bajek oraz ułożyły olbrzymie sudoku. Zabawa bardzo im się podobała, a już wkrótce kolejne zajęcia.