GADKI, czyli proste rozmowy na trudne tematy - gr. VI "Myszki"

12 kwietnia 2024 roku dzieci z gr. VI "Myszki" uczestniczyły w zajęciu z psychologiem panią Jolą, która zapoznała dzieci ze STANDARDAMI OCHRONY MAŁOLETNICH.

Zajęcie miało na celu wzmocnienie w dziecku przekonania, że ma prawo mówić o zagrożeniu i czuć się bezpieczne. Podniesienie umiejętności identyfikacji trudnych sytuacji. Dzieci z ciekawością obejrzały film pt. "GADKI, czyli proste rozmowy na trudne tematy" (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę). Pojedyncze litery oznaczają pewne hasła: G - gdy mówisz nie, to znaczy NIE, A - alarmuj gdy potrzebujesz pomocy, D - dobrze zrobisz mówiąc o tajemnicach, które cię niepokoją, K - koniecznie pamiętaj, że Twoje ciało należy do Ciebie, I - intymne części ciała są szczególnie chronione.

Należy uczyć dzieci 5 podstawowych zasad – GADKI - które mogą zwiększyć bezpieczeństwo dziecka i zapobiec skrzywdzeniu. GADKI pokazują, że edukacja dzieci na temat zagrożeń nie musi być trudna.