Smaczne owoce i warzywa – gr. II „Pszczółki”

Przedszkolaki z gr. II "Pszczółki" w minionym tygodniu poznawały nazwy owoców i warzyw. Dzieci uczestnicząc w zajęciach rozwijały postawę twórczą, doskonaliły zdolności manualne i techniczne. "Pszczółki" wdrażane są do swobodnego wypowiadania się, poszerzania zasobu słownictwa oraz uważnego słuchania tekstów literackich.

Dzieci podczas zabaw ruchowych rozwijały celność, orientację przestrzenną oraz wspólnie bawiły się.  Kształtowły umiejętność prawidłowego liczenia podczas zabaw tematycznych i swobodnych. Probowały owoce rozwijajac umiejętność rozróżniania i określania smaków; wskazywały na znaczenie witamin dla zdrowia człowieka.

Podczas zajęć rytmicznych dzieci utrwalały poznane piosenki, taniec "Taniec pajacyjka z misiem" oraz poznały kolejną piosenkę pt. "Dary jesieni".

1. Za domem w ogrodzie
dojrzały warzywa.
Wzięła Zosia koszyk /2x
i warzywa zrywa.

Cebulę i pory,
kapustę, kalafiory,
marchew i selery
i pietruszki cztery.

2. Poszła też do sadu
co się złotem mieni,
by dary pozbierać/ 2x
od Pani Jesieni.

Tu śliwka, tu gruszka,
tam słodkie są jabłuszka
a pod płotem stoi
malin pełen słoik.

Obchodziliśmy również 4. urodziny Stanisława i Igi. Życzymy Wam dużo usmiechu i wspaniałych kolegów i koleżanek. Wszystkiego najlepszego!

ZOBACZ: URODZINY STANISŁAWA >>>

ZOBACZ: URODZINY IGI >>>