„LUBIĘ ZWIERZĘTA” – gr. II „Pszczółki”

Dzieci z gr. II "Pszczółki" w minionym tygodniu wzbogacały wiedzę o zwierzętach domowych. Dowiedziały się, jak należy opiekować się zwierzątkami, które mieszkają razem z nimi w domu. Przedszkolaki poprzez prace plastyczne doskonaliły swoją sprawność manualną. Wdrażane są do uważnego słuchania i wykonywania zadań zgodnie z instrukcją.>

Utrwalały rozróżnianie figur geometrycznych: kwadrat, trójkąt, prostokąt, koło. Podczas zajęć w oparciu o metodę Doroty Dziamskiej "Edukacja przez ruch" zdobywały doświadczenia matematycznne poprzez manipulowanie papierem i składanie papieru według zasad origami.

W zabawach matematycznych "#20minutdlamatematyki", przedszkolaki określały położenie przedmiotów w przestrzeni oraz przeliczały "przekąski" dla pieska. W dalszym ciągu uczymy się sprawdzać obecność oraz pracować w zespole oraz w parach. Dzieci wdrażane są do samodzielnego porządkowania swojego miejsca pracy.

Wesoło obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, dzieci dowiedziały się, jakie zawody wykonują osoby pracujące w naszym przedszkolu: dyrektor, nauczyciel, pomoc nauczyciela, woźna, intendentka, kucharka, konserwator. "Pszczółki" składały swoim paniom życzenia, a panie w zamian przygotowały słodką niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za życzenia i niespodziankę :-).