„Przedszkolak i bezpieczny komputer” – gr. II „Pszczółki”

Miniony tydzień dzieci spędzały z rodzicami, a to z powodu zamknięcia przedszkola. Jednak nasze "Pszczółeczki" otrzymywały propozycje aktywności do domu i pięknie je wykonywały.

Przedszkolaki poznawały komputer, dowiadywały się, co można dzięki niemu robić (grać w gry, uczyć się, pracować, oglądać filmy-bajki, itp.). Poznały zasady bezpiecznego użytkowania komputera, malowały wirusa komputerowego, robiły sieć komputerową oraz wykonały papierowego laptopa. Korzystały z propozycji gier edukacyjnych ze strony www.necio.pl.

Dowiedziały się, że za pomocą komputera można się również komunikować, dzięki zainstalowanej aplikacji i kamerki komputerowej. Obejrzały film edukacyjny pt. „Tajemniczy przyjaciel” z serii „Owce w sieci”, z którego dowiedziały się, że nigdy nie wiemy z kim tak naprawdę rozmawiamy przez Internet, dlatego nie wolno nam umawiać się z osobami poznanymi w sieci, bo może to być dla nas bardzo niebezpieczne.

Miały również ważne zadanie, gdyż poznawały właściwości telefonu komórkowego, jego funkcji robienia zdjęć oraz programu komputerowego tworzącego preznetację multimedialną. Chętne dzieci wykonały zdjęcia, którymi się pochwaliły :-). Dowiedziały się też, że nie wszystkie zdjęcia można udostępniać w Internecie.  Obejrzały film edukacyjny pt. „Bez kożuszka”, z serii „Owce w sieci”, z którego dowiedziały się, że nie wolno przesyłać nikomu, ani udostępniać swoich zdjęć bez ubrania, ponieważ mogą one przyczynić się m.in. do wyśmiewania się z nas.

Był również czas na wprowadzenie do programowania, gdzie dzieciaczki bawiły się kolorowymi klockami w zabawie logicznej "Przesuń i ułóż" oraz układały "Sudoku".

Dziękujemy za aktywność: Milence, Jasiowi :-), Martynce, Kacperkowi S. i Miłoszkowi W. Liczymy, że wszystkie nasze "Pszczółeczki" aktywnie poznawały komputer :-)