„Jestem Polakiem” – gr. II „Pszczółki”

Przedszkolaki z gr. II "Pszczółki" przez cały ubiegły tydzień zdobywały wiedzę na temat swojego kraju. Zapoznały się z mapą Polski, jej godłem i flagą oraz poznały barwy narodowe.

Wiedzą, że są Polkami i Polakami, że stolicą Polski jest Warszawa, poznały herb Warszawy. Wiedzą również, że Kraków był kiedyś stolicą Polski, gdzie mieszkali królowie.

Dzieci rozwijały zdolności plastyczne i techniczne przygotowując własnoręcznie kotylion, flagę i herb Polski oraz wianek i czapkę krakowską. Słuchały legend i przygotowały tańce oraz wiersze okolicznościowe z okazji Narodowego Świeta Niepodległości. W dniu 5 listopada dzieci wystąpiły z programem artstycznym, który został zarejestrowany w formie filmu dla Rodziców, którzy nie mają możliwości bezpośredniego uczestnictwa w uroczystości.