„Jesteśmy Polakami” – gr. III „Piraci”

W dniu 10 listopada dzieci z grupy III „ Piraci” zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- recytatorskie podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który został zarejestrowany w formie filmu dla Rodziców, którzy nie mają możliwości bezpośredniego uczestnictwa w uroczystości.

Święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., po 123 latach zaborów. Dzieci zapoznały się wczesniej z pochodzeniem święta, sposobem w jaki można ten dzień uczcić. Wiedzą jak brzmi hymn narodowy, jak wygląda flaga i godło Polski, oraz jakie miasto jest stolicą.

Mamy nadzieję, że chociażby taki apel jaki miał miejsce, uświadomi dzieciom jak ważne jest być i czuć się Polakiem.