„Lubię bajki” – gr. II „Pszczółki”

W minionym tygodniu dzieci z gr. II "Pszczółki" poznały kilka bajek znanych i nieznanych. Przedszkolaki wdrażane są do uważnego słuchania tekstu literackiego, do rozwijania zdolności plastycznych i technicznych oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole.

Wysłuchały opowiadania pt. "Jacek Gacek i noc", gdzie dowiedziały się o nocnym życiu nietoperzy i o Jacku, który bał się ciemności i jak sobie z tym poradził. Dzieci wypowiadały się jak radzą sobie ze strachem i tworzyły takiego stracha. Wysłuchały również baśni pt. "Trzy świnki", a następnie poszerzając doświadczenia plastyczno-konstrukcyjne zostały wdrożone do współpracy z małej grupie. Dzieci pracując w zespołach budowały domki dla świnek. Dzieci - wilki dmuchając na zbudowane domki dowiedziay się, że domek zbudowany z cegieł (klocków) ma solidne fundamenty.

"Pszczółki" bawiły się wesoło przy muzyce ptrzebrane w postacie z ich ulubionych bajek oraz odbyła się sesja fotograficzna.

Dzieci poznały kolejną piosenkę pt. "Książeczki, bajeczki".

1. Kolorowe strony i ładna okładka
przyjaciółmi dzieci pragną być.
Chcą, by o nie dbano,
a to rzecz niełatwa.
Pomagają dzieciom uczyć się.

Ref. Bajeczki książeczki kolorowe są.
Na półkach, regałach, czytane być chcą.
Tu książę, Księżniczka, czarownica zła,
a Pinokio mały długi nos już ma. (2x)