Mikołajki – gr. II „Pszczółki”

W minionym tygodniu przedszkolaki poznawały pomocników Świętego Mikołaja (elfy, Renifery), poszerzały zasób słownictwa opowiadając historyjkę obrazkową.

Rozwijały zdolności matematyczne, doskonaląc umiejętność przeliczania i porównywania zbiorów, rozwijały swobodną ekspresję ruchową oraz rozwijały zdolności plastyczne i manualne. Uczyły się piosenki na powiatanie Mikołaja pt. "Mikołaj jedzie samochodem".

Piosenka "Mikołaj jedzie samochodem" – tekst
Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.
Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?

Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku,
a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku.
Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?

A w piątek odwiedził nas długo oczekiwany gość - MIKOŁAJ. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Prezenty podarowane przez naszego Gościa podobały się wszystkim. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny, bo przecież kolejna wizyta dopiero za rok.

ZOBACZ: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM >>>