Wyniki konkursu „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” – Marzenia

Chętne dzieci z gr. VI "Żabki" uczestniczyły w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni"- "Marzenia", zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury.

Celem konkursu było:

1. Rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.
  2. Motywowanie dzieci do obserwacji otaczającego ich świata.
  3. Inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.
  4. Poznawanie najbliższego środowiska.
  5. Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.
  6. Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej.
  7. Zachęcanie do kreowania indywidualnego sposobu przedstawiania tematu.

Dzieci za pomocą pędzla, ołówka, fotografii opowidziały o swoich refleksjach i spostrzeżeniach minionego czasu 2020 roku. Okres izolacji i niespodziewany niewidzialny "gośc" uwięził w domach dzieci wraz z ich tęsknotami i marzeniami - przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków.

Dzieci: Lila Zalwert, Hania Pypka, Zuzia Ehrenfeld, Igor Kędzior, Hania Łambucka, i Klara Tyszkowska wykonały piekne prace plastyczne, które zostały wysłane na konkurs. Niestety nie udało się uzyskać nagrody i zająć miejsca na podium. Jednakże dzieci nie ustają w tworzeniu prac plastycznych i może w następnym konkursie zdobędziemy nagrody. UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!