Proszę o uśmiech - gr. II "Pszczółki"

W minionym tygodniu przedszkolaki z gr. II "Pszczółki" zwracały uwagę na rolę uśmiechu w życiu codziennym. podejmowaliśmy zabawy i inne działania zmierzające do integracji grupy czy pracy w zespołach. Uczyliśmy się rozpoznawać prawą i lewą stronę, usprawnialiśmy narządy mowy, rozwijaliśmy orientacj wzrokowo-ruchową.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych i różnych zabawach ruchowych rozwijajac motorykę dużą. Rozwijaliśmy zmysł dotyku poprzez zabawę z kaszą manną oraz rozwijaliśmy motorykę małą i wyobraźnię dziecka.

Dzieci dowiedziały się dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej, poprzez opowiadanie w oparciu o obrazki. Kształtowaliśmy prawidłową postawę związaną  higieną jamy ustnej i zachęcaliśmy do odpowiedniego i częstego szczotkowania zębów.

Podczas zabaw muzyczno-ruchowych nadal kształtujemy umiejętność dostrzegania zmian w muzyce, doskonalimy umiejętność śpiewania. Czytając dzieciom opowiadania, wiersze kształcimy zdolności samodzielnego wnioskowania i oceniania sytuacji. W dalszym ciągu uczymy się radzenia sobie ze swoimi emocjami, doskonalimy umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć.

Spacer ulicami naszego osiedla pozwolił nam na obserwację przyrody w okresie zimy, która raz sypnie śniegiem, a raz go nam zabierze. Dzieci jednak odnalazły śnieg, ale było go mało.

Doskonalimy również umiejętność przeliczania do 5 i powyżej oraz bawimy się w kodowanie w oparciu o program "Zakoduj swoją przyszłość". Nasze guziki pomagają nam klasyfikować je wg kryteriów ustalonych przez dzieci. Samodzielnie doszły do sposobu ich podziału: wg. kształtu, koloru i ilości dziurek. Były też zagadki dla dzieci: Znajdź taki guzik? Dzieciom ta zabawa bardzo się podobała ...i jeszcze spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Dziękujemy Babci Igi docenienie naszej pracy :-)

WIĘCEJ ZDĘĆ: GALERIA >>>>