"Kogo kochasz?" - gr. II "Pszczółki"

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o sercu, uczuciach i zdrowiu. Dzieci zdobywały informację na temat serca oraz kształtowaliśmy poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie.

Gimnastyka to świetna sprawa
i dla nas wszystkich wspaniała zabawa.
Ręce w górę, w przód i w bok,
skłon do przodu, w górę skok.

Rozwijaliśmy motorykę małą i dużą. Dzieci uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych podczas których rozwijaliśmy sprawność ruchową, orientację w przestrzeni, ale również pobudzaliśmy zmysł dotyku. Przedszkolaki oswajane są z emocjami wynikającymi z wygranej lub przegranej. Uczymy się przestrzegać zasady zgodnej zabawy.

"Pszczółki" poznały tradycje walentynkowe, zachęcane były do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom i bliskim).

Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne poprzez zabawy z serduszkami, uczestniczyliśmy również w zajęciach z tablicą interaktywną. Dzieci miały możliwość ćwiczenia umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych na temat członków swojej rodziny, udzielania odpowiedzi na pytania. Utrwalaliśmy imiona członków rodziny, określaliśmy kolejność zdarzeń, wyszukiwaliśmy podobne elementy. Nadal ćwiczymy umiejętność liczenia i odtwarzania rytmu oraz rozwijamy umiejętności konstrukcyjne i manipulacyjne. Tańczyliśmy do piosenki: "Moja rdzina":

Mamo, mamo, droga mamo,
przytul mnie.
Mamo, mamo, droga mamo,
kocham cię.

Tato, tato, drogi tato,
bawmy się.
Tato, tato, drogi tato,
kocham cię.

Bracie, siostro, bracie, siostro,
spędźmy razem czas.
bracie, siostro, bracie, siostro,