"DZIEŃ KOTA" - GR. "PSZCZÓŁKI"

Z okazji "Dnia Kota" dzieci z gr. II "Pszczółki" uczestniczyły w zajeciach z tabicą interaktywną.

Dzieci wysłuchały głosowej zagadki, której rozwiązaniem był KOT, następnie sprawdziliśmy poprawność rozwiązania za pomocą aplikacji odczytujacej kod QR oraz naśladowaliśmy głos kota :-) Nastepnie przedszkolaki stwierdziły czego brakuje kotkowi i kolorowały kota wybierając kolor z palety kolorów. Układaliśmy też kotkowe puzzle. W zabawie ruchowej "Kotek do kotka", dzieci tańczyły "Kocią sambę" i na sygnał witały się poszczególnymi częściami ciała. Liczyliśmy również kocie łapki i robiliśmy koci grzbiet. W zabawie matematycznej "Policz koty" dzieci wykazały się umiejętnością liczenia i słuchania ze zrozumieniem. Kolejną zabawą było "Kocie sudoku”, która kształtowała umiejętnść logicznego myślenia -  ZOBACZ  ZADANIE 3 >>> Ostatnie zadanie pt. "Koty na płocie" polegało na policzeniu kropek i naklejeniu na płocie kotów w takiej samej ilości.

ZOBACZ: GALERA ZDJĘĆ >>>