"Poczytaj mi, mamo" - gr. II "Pszczółki"

W minionym tygodniu przedszkolaki z gr. II "Pszczółki" rozwijały zainteresowania czytelnicze. Dzieci poznały budowę książki, zwracano uwagę na konieczność szanowania książek i stworzono kodeks właściwego postępowania wobec książek.

Podczas zajęć kształtowano umiejętność logicznego myślenia i argumentowania własnego zdania. Dzieci poznały pracę pisarza oraz ilustratora i drukarza. Wiedzą, że w księgarni kupuje się książki, a w bibliotece można je wypożyczyć posiadając kartę biblioteczną.

Rozmawialiśmy o ulubionych książeczkach naszych "Pszczółek", a niektórzy przysłali zdjęecia ze swoimi książeczkami (za które serdecznie dziękujemy Rodzicom).

Dzieci utrwalały nazwy pór roku tworząc książeczkę i rozwijały umiejętność współpracy oraz aktywność twórczą poprzez ekspresję plastyczną. Książki posłużyły nam również do porównywania ich wielkości, grubości i kształtu. Dzieci doskonaliły umiejętność kategoryzowania przedmiotów według określonej cechy.

Przedszkolaki nauczyły się nowej piosenki pt. "Bajeczki-książeczki":

1. Kolorowe strony i ładna okładka
przyjaciółmi dzieci pragną być.
Chcą, by o nie dbano, a to rzecz niełatwa.
Pomagają dzieciom uczyć się.
ref. Bajeczki, książeczki kolorowe są
na półkach, regałach, czytane być chcą.
Tu książkę, księżniczka, czarownica zła,
a Pinokio mały długi nos znów ma.(2x)
2. Kiedy jest mi smutno zawsze rozweselą,
o różnych przygodach mówią nam.
Poznać byśmy chcieli całą bibliotekę.
O moje książeczki zawsze dbam.
ref. Bajeczki, książeczki kolorowe są

Podczas zajęć rytmicznych przedszkolaki rozwijały poczucie rytmu oraz kształtowały umiejętność dostrzegania zmian w muzyce, ruchem wyrażały słuchaną muzykę. Wesoło bawilismy się na placu zabaw zwracając uwagę na bezpieczeństwo oraz ćwiczyliśmy podczas zajęć gimnastycznych.