DZIEŃ MATEMATYKI - GR. II "PSZCZÓŁKI"

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Matematyki. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Metody wykorzystywane podczas codziennych zajęć aktywizują dzieci, zachęcają do wspólnych poszukiwań, podejmowania wyzwań, pokonywania trudności, działania, generowania pomysłów.

W tym roku, z okazji Dnia Matematyki przygotowano dla dzieci matematyczne zajęcia. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki m. in. liczyły, doskonaliły orientację przestrzenną. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa „Magiczna liczba siedem” oraz taniec z misiem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!