"Lubię las" - gr. II "Pszczółki"

W minionym tygodniu przedszkolaki rozpoznawały i nazywały wybrane zwierzęta leśne oraz wzbudzano zainteresowanie światem zwierząt. Propagowano ideę ochrony środowiska oraz kształtowano więź z przyrodą i pozytywny stosunek do niej.

Dzieci rozpoznawały nazwy wybranych owoców leśnych oraz rozwijały motorykę małą. Uświadamiano dzieciom odpowiedzialność za stan przyrody oraz znaczenia wody w życiu codziennym, a co za tym idzie do jej oszczędzania. Wskazywano korzyści płynące z przebywania w lesie.

Słuchały opowiadań oraz kształtowały umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Rozwijały percepcję słuchową dzieląc wyrazy na sylaby. Uważnie słuchały muzyki i poruszały się przy muzyce i do muzyki oraz doskonaliły umiejętność śpiewania. Utrwalaliśmy poznane w przedszkolu piosenki.