DZIEŃ MATEMATYKI - Grupa V "ELFY"

W piątek 12 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Matematyki. Dzieci podczas wspólnych zabaw w "Krainie gier" przekonały się kolejny raz, że ciekawą zabawą dla każdego smyka może być także MATEMATYKA!

Przedszkolaki brały udział w licznych zabawach, które pozwoliły na kształtowanie kompetencji matematycznych u starszaków. Przedszkolaki doskonaliły orientację przestrzenną, klasyfikowały, porównywały, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich wzory. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale.