Mrugające Dzień Dobry - gr. II "Pszczółki"

Przedszkolaki uczestniczą w projekcie "Migam ja, migasz ty, miga cały świat", w ramach tego wykonały zadanie lutowe pt. "Mrugające Dzień Dobry". Celem zajęcia było uwrażliwienie na drugiego człowieka, zauważenie potrzeb innych osób oraz rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Dzieci witały się ze sobą za pomocą mrugania, następnie przeszły specjalnym przejściem do "Świata ciszy" i usiadły na kolorowej chuście. Rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach im towarzyszących, za pomocą gestów przedstawiały daną emocję. Na koniec wykonały pracę plastyczną pt. "Magiczny obrazek", gdzie za pomocą farby odkrywały wiadomość, jaką chciała im pani przekazać. Okazało się, że wszystkie odkryte wiadomości były wesołe, ponieważ zbliża się wiosna. Zabawa była "superowa", jak mówią przedszkolaki :-)