Mniam, mniam - gr. II "Pszczółki"

W ostatnim tygodniu "domowego nauczania" przedszkolaki obchodziły Dzień Czekolady, gdzie dowiedziały się jak powstaje czekolada oraz poznały jej wartości odżywcze.

Dzieci dowiedziały się również, że nie można jeść czekolady w dużych ilościach, gdyż sprzyja to rozwojowi próchnicy i otyłości. Poza tym warto pamiętać, że u niektórych osób występuje alergia na czekoladę. Gdy jemy czekoladę w dużych ilościach, to mogą nas rozboleć brzuchy. Zwracano uwagę, że umiar w jedzeniu czekolady (słodyczy) pozwoli się nam cieszyć dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Dzieci poznały również pojęcie "witamina".

"Pszczółki" poprzez zaproponowane działania edukacyjne były wdrażane do dbania o zdrowie i zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy. Zachęcano do wspólnych z rodzicami zajęć kulinarnych: przyrządzania deseru owocowego,  owocowych szaszłyków czy warzywnej sałatki oraz do śpiewania piosenki pt. "Owocowa piosenka": https://www.youtube.com/watch?v=N0PWknplmFo. Poprzez zajęcia kulinarne dzieci uczyły się prozdrowotnych zachowań, poznały i utrwaliły nazwy wybranych owoców i warzyw oraz uczyły się ich klasyfikowania na podstawie określonych cech. Przedszkolaki rozwijały również umiejętności manualne poprzez rysowanie owoców np. "Witaminowe trio", rozwijały sprawność fizyczną oraz spostrzegawczość.