NASZA PLANETA - GR. II "PSZCZÓŁKI"

W minionym tygodniu dzieci zdobywały informację na temat segregowania śmieci i ponownego ich przetwarzania oraz kształtowano umiejętności prawidłowego segregowania podstawowych rodzajów odpadów.

D Zwracano również uwagę na konieczność dbania o Ziemię, uświadamiano dzieciom niebezpieczeństwa zagrażające Ziemi ze strony człowieka oraz wdrażano do dbałości o otaczającą przyrodę. zieci zapoznały się z wyglądem kosmosu, poznały specyfikę pracy kosmonauty i lotów w kosmos. Było też doświadczenie z balonem - rakietą oraz samodzielnie wykonały swoją rakietę do ćwiczeń logopedycznych. Przedszkolaki w dalszym ciągu wdrażane są do uważnego słuchania czytanego tekstu. Rozwijają umiejętności grafomotoryczne, plastyczne oraz rozwijają wyobraźnię. Podczas zajęć rytmicznych doskonalą umiejętność śpiewania, wdrażane są do uważnego słuchania i poruszania się przy muzyce i do muzyki oraz doskonalą umiejętności gry na instrumentach muzycznych. "Pszczółki" zapoznały się również z wyglądem globusa, przybliżono im istotę zjawiska dnia i nocy.