Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja - gr. II "Pszczółki"

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii Państwa Polskiego. Przedszkolaki w tygodniu poprzedzającym święta majowe wzięły udział w licznych działaniach, które rozbudzały w dzieciach poczucie tożsamości narodowej, szacunek do symboli narodowych, a także do języka ojczystego.

Przedszkolaki uczyły się wierszy o polskiej fladze i o Konstytucji 3 Maja, nauczyły się piosenki "Jestem Polakiem" oraz utrwaliły słowa hymnu narodowego. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, dzieci samodzielnie wykonały flagę i herb Polski. "Pszczółki" w inscenizacji słowno-muzycznej przedstawiły krótki program artystyczny.