"Spacerkiem po Namysłowie" - gr. V "Elfy"

Dnia 5-go maja grupa ,,ELFY” wybrała się na wycieczkę w celu zwiedzenia miasta w którym mieszkają. Ważne jest dla nas bowiem poznawanie swojej małej Ojczyzny.

Tym razem wybraliśmy się w zakamarki naszej miejscowości. Pierwszym celem wycieczki było udanie się na piękny rynek. Uwagę przyciąga zwłaszcza wysoki na 53 metry gotycki ratusz. Tuż obok niego znajduje się ciekawa fontanna. Posiada kolumnę, na szczycie której umieszczono rzeźbę nagiego chłopca. W jednej ręce trzyma on rybę, w drugiej – wazę. Warta uwagi jest też Brama Krakowska. Obok niej wkomponowano 36-metrową wieżę, która stanowi jednocześnie punkt widokowy. Przy ulicy Piastowskiej w pobliżu murów obronnych i w połowie drogi pomiędzy kościołem franciszkańskim i św. Piotra i Pawła znajduje się budynek dawnego młyna.

Kolejnym punktem zwiedzania był pomnik Józefa Piłsudskiego, który spogląda na miasto dumnie trzymając na ramieniu orła. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Mam nadzieję, że na długo zostanie dzieciom w pamięci.