Lubię tańczyć - gr. II Pszczółki"

W minionym tygodniu zwracano uwagę dzieciom na pozytywną rolę muzyki i tańca w życiu człowieka. Dzieci dowiedziały się, że poprzez taniec rozwijamy swoją sprawność ruchową i poczucie rytmu oraz ćwiczymy duże grupy mięśniowe.

Podczas zabaw tanecznych przedszkolaki uwrażliwiane były na piękno muzyki, kształtowały estetykę i harmonię ruchu. "Pszczółki" uważnie słuchały i rozpoznawały brzmienia instrumentów i innych odgłosów. Poznały piosenkę i pt. "Jestem muzykantem konszabelantem" i inscenizowały grę na różnych instrumentach. Uczyły się w dalszym ciągu współżycia w grupie i podporządkowania się zasadom i regułom.

Dzieci poznały nowy taniec – ZUMBĘ, gdzie podczas tańca łączyły muzykę z ruchem, kształtując płynność i estetykę ruchów. Przedszkolakom nieobcy jest również taniec klasyczny - BALET, oglądały na tablecie „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego, które bardzo się im spodobało. Ćwiczyły chodzenie na paluszkach, tak jak baletnica lub baletmistrz - bardzo trudne to zadanie :-) Dzieci rozwijały swoje paluszki i dłonie podczas wykonywania prac plastycznych oraz wesoło bawiły się na placu zabaw.