VII REJONOWY KONKURS „JA TEŻ POTRAFIĘ – DZIECIĘCY ŚWIAT WYOBRAŹNI W KSIĄŻECZCE AUTORSKIEJ”

Przedszkolaki z gr. VI "Żabki" w roku szk. 2020/2021 wzięły udział w VII Rejonowym Konkursie pod hasłem "Ja też potrafię - dziecięcy świat wyobraźni w książeczce autorskiej".

Konkurs polegał na stworzeniu książeczki autorskiej przez dzieci, przy wsparciu i ukierunkowaniu nauczyciela. Przedszkolaki samodzielnie wymyśliły bajeczkę i nadały jej tytuł "Zimowy piknik" oraz zilustrowały na kartkach jej treść. Na koniec złożyły w całość i powstała książeczka.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci z etapami powstawania książeczki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie twórczej aktywności dziecka, współpraca z rówieśnikami, odczuwanie satysfakcji bycia twórcą, dostrzeżenie i przedstawianie pozytywnych i negatywnych zachowań oraz rozpoznawanie i nazywanie emocji.

Udział w konkursie dał dzieciom możliwość tworzenia, jak również, zapoznanie się z twórczością swoich rówieśników z innych przedszkoli. Umożliwił ocenianie twórczości innych, przez co dzieci uzewnętrzniły swoje emocje i upodobania.

DZIECI Z GR. VI "ŻABKI" ZAJĘŁY III MIEJSCE - G R A T U L U J E M Y !

Dzieci: Anastazja Brylak, Igor Ciszewski, Zuzanna Ehrenfeld, Filip Fajer, Filip Kanoś, Igor Kędzior, Hanna Łambudzka, Nadia Marszałek, Hanna Mysiorek, Kacper Pietrusiak, Aleksandra Pepecka, Hanna Pypka, Hanna Szeliga, Lilianna Zalwert, Mateusz Szumiec, Alan Walczak, Amelia Truch, Klara Tyszkowska

Nauczyciele przygotowujący:

• Aleksandra Czuczwara