Przedszkole Integracyjne w Namysłowie

I Festiwal Piosenki Dziecięcej w Przedszkolu Integracyjnym

W czwartek 27 marca 2014 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem "ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE".

Uczestniczyły w nim dzieci 5-6 letnie z sześciu przedszkoli Gminy Namysłów. Celem Festiwalu było wyzwalanie u dzieci radości śpiewania, stworzenie dzieciom uzdolnionym muzycznie okazji do zaprezentowania swoich talentów, integracja przedszkolaków pochodzących z różnych placówek przedszkolnych, promowanie przedszkola w środowisku oraz rozbudzenie uczucia radości i wspólnej zabawy. Przedszkolny Festiwal prowadziła pani Dorota Błaszkiewicz.

Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: solista i zespół. W skład jury weszli: pani Anna Walczak - wicedyrektor Przedszkola Integracyjnego, nauczyciel zajęć umuzykalniających, pan Grzegorz Mazepka - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 5 w Namysłowie oraz pan Kazimierz Fiała - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie.

 Kryteria oceny śpiewu przez członków Jury:

  • dobór repertuaru wg przyjętych zasad konkursowych,
  • interpretacja utworu i zaangażowanie wykonawcy - indywidualne podejście do prezentacji wokalnej,
  • muzykalność: wyczucie rytmu i tempa melodii,
  • ogólne wrażenie artystyczno-estetyczne wykonawcy.

Gościem specjalnym Festiwalu był zespół GAMA ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie założony i prowadzony przez Pana Kazimierza Fiałę. Zespół odnoszący wiele sukcesów w Polsce i za granicą zaśpiewał swoje największe przeboje a tym samym wzmocnił wiarę w małych artystach na osiągnięcie sukcesu.

 

Pierwszy zaśpiewał ZESPÓŁ "MOTYLKI" w składzie: Ania Sebzda, Emilia Kubicka, Maja Kocot z Przedszkola Nr 3 w Namysłowie, piosenkę pt. "Babcia i Dziadek idą na spacer".

 

Kolejnym wykonawcą była Ala Lejczak z Przedszkola w Bukowie Śląskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. "Poważna sprawa".

 

Trzeci wystąpił "UFOLUDKOWY ZESPÓŁ" w składzie: Hania Chmielewska i Julia Chmielewska również z Przedszkola w Bukowie Śląskiej z piosenką pt. "Ufoludki".

 

 

W trakcie Festiwalu zachęcano publiczność do wspólnej zabawy.

 

Kolejnym wykonawcą był ZESPÓŁ "MUCHOMORKI" w składzie: Oliwia Zielińska, Zuzanna Malicka, Maja Świerczyńska z Przedszkola Nr 1 z Oddziałem Żłobkowym w Namysłowie z piosenką pt. "Laleczka z saskiej porcelany".

 

Piątym wykonawcą była solistka Hania Komar z Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie, która zaśpiewała piosenkę pt. "Marcowe żaby".

 

Następnie wystąpił ZESPÓŁ "OGÓRECZKI" w składzie: Oliwia Czarnecka, Karol Ligas również z Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie, który zaprezentował piosenkę pt. "Ogórek wąsaty".

 

Kolejnym wykonawca - solista Mateusz Chmielowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smarchowicach Wielkich, zaśpiewał piosenkę pt. "Wiosna w ogrodzie".

 

 

Ostatnim wykonawcą był ZESPÓŁ "CZARODZIEJSKIE ŻABKI" w składzie: Maksymilian Marcinkiewicz, Zuzanna Kozan, Monika Mazur z Przedszkola Nr 5 w Namysłowie, który zaśpiewał piosenkę pt. "Była sobie żabka mała".

 

 

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury oddaliło się na narady, a w tym czasie dla przedszkolaków zaśpiewał zespół GAMA.

 

 

Prowadząca pani Dorotka podziękowała jury za udział i ocenę uczestników Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz zespołowi GAMA za uświtenienie uroczystości swym występem.

  • panu Kazimierzowi Fiale

  • panu Grzegorzowi Mazepce

 

  • pani Annie Walczak, która również podziękowała personelowi Przedszkola Integracyjnego za organizację Festiwalu Piosenki Dziecięcej.

 

  • zespołowi GAMA

Jury po naradzie wytypowało poszczególne miejsca i wyróżnienia:

W kategorii SOLISTA:

WYRÓŻNIENIE

Mateusz Chmielowski

II MIEJSCE

Hania Komar

I MIEJSCE

Ala Lejczak

W kategorii ZESPÓŁ:

III MIEJSCE

ZESPÓŁ "MUCHOMORKI"

II MIEJSCE

ZESPÓŁ "OGÓRECZKI"

I MIEJSCE ex aequo

ZESPÓŁ "CZARODZIEJSKIE ŻABKI" i ZESPÓŁ "MOTYLKI"

WYRÓŻNIENIE

"UFOLUDKOWY ZESPÓŁ"

Wszyscy mali artyści otrzymali dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy festiwalu dyplomy, gratulacje oraz atrakcyjne nagrody, przekazane przez Nadleśnictwo Namysłów. Na zakończenie Festiwalu zaśpiewały dzieci, które zajęły I miejsca.

 

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim wykonawcom.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W NAMYSŁOWIE
ZA POMOC W ORGANIZACJI FESTIWALU
- WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU - MIKROFONÓW

ZAPRASZAMY PRZEDSZKOLAKÓW NA
XX JUBILEUSZOWY SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI
DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W NAMYSŁOWIE

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ