FINAŁ VI FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ

W dniu 4 kwietnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się już VI Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Uczestniczyły w nim dzieci 5-6 letnie z siedmiu przedszkoli Gminy Namysłów.

W poszczególnych przedszkolach – w eliminacjach wewnętrznych – zostali wyłonieni reprezentanci, którzy swoje umiejętności wokalne zaprezentowali podczas koncertu finałowego, który odbył się w naszym przedszkolu. VI Festiwal Piosenki Dziecięcej prowadziła pani Dorota Błaszkiewicz.

Placówki przedszkolne zgłoszone do udziału w konkursie:

• Przedszkole Nr 1 w Namysłowie,
  • Przedszkole Nr 5 w Namysłowie,
  • Przedszkole w Bukowie Śląskiej,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ligocie Książęcej,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smarchowicach Wielkich,
  • Przedszkole Integracyjne w Namysłowie.

Celem Festiwalu było wyzwalanie u dzieci radości śpiewania, stworzenie dzieciom uzdolnionym muzycznie okazji do zaprezentowania swoich talentów, integracja przedszkolaków pochodzących z różnych placówek przedszkolnych, promowanie przedszkola w środowisku oraz rozbudzenie uczucia radości i wspólnej zabawy.

Pani Dyrektor Alina Mysiorek przywitała wszystkich uczestników Festiwalu: dzieci, rodziców, opiekunów oraz gości specjalnych, czyli Panią Burmistrz Namysłowa Ewelinę Moniuszko-Czuczwarę, Panią Aleksandrę Rojkiewicz - Zastępcę Naczelnika ds. promocji i rozwoju oraz Panią Monikę RYBAK urzędnika ds. komunikacji społecznej.

Oczywiście nie ma konkursu bez oceniających go, dlatego też Pani Dyrektor serdecznie przywitała szacowne JURY VI FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ:

• Pana Kazimierza Fiałę,
  • Pana Marcina Mysiorka,
  • Pana Krzysztofa Odoja.

Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: solista i zespół.

Kryteria oceny śpiewu przez członków Jury:

• dobór repertuaru wg przyjętych zasad konkursowych,
  • interpretacja utworu i zaangażowanie wykonawcy – indywidualne podejście do prezentacji wokalnej,
  • muzykalność: wyczucie rytmu i tempa melodii,
  • ogólne wrażenie artystyczno-estetyczne wykonawcy.

Festiwal został podzielony na dwa etapy:

I – występy solistów,
II – występy zespołów.

W Festiwalu wzięło udział 9 solistów i 4 zespoły – razem 18 uczestników.

KATEGORIA: SOLIŚCI

• Adam Szostak – piosenka „Ziemia to wyspa zielona” - Przedszkole Nr 1 w Namysłowie (nauczyciel: Magdalena Golonka)
  • Franciszek Grabski – piosenka „Lisek” - Przedszkole w Bukowie Śl. (nauczyciel: Barbara Dróżdż)
  • Liliana Szyndlarewicz – piosenka „Puszek okruszek” - Przedszkole w Bukowie Śl. (nauczyciel: Barbara Dróżdż)
  • Jakub Bartosik – piosenka „Jagódki” - Przedszkole w Bukowie Śląskiej (nauczyciel: Barbara Dróżdż)
  • Amelia Zioła – piosenka „Zostań moją przyjaciółką” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ligocie Książęcej (nauczyciel: Anna Zawadzka)
  • Nina Borgulat – piosenka „Świat to wielka tajemnica” - Przedszkole Integracyjne w Namysłowie (nauczyciele: Aleksandra Czuczwara, Lidia Szołdra)
  • Artur Chruszcz – piosenka „Moja planeta” - Przedszkole Nr 5 w Namysłowie (nauczyciel: Katarzyna Golik)
  • Szymon Cichecki – piosenka „Tęcza cza, cza, cza” - Przedszkole Nr 5 w Namysłowie (nauczyciel: Natalia Chruszcz)
  • Filip Kulczyński – piosenka „Ziemia wyspa zielona” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu (nauczyciel: Dorota Buczko)

KATEGORIA: ZESPÓŁ

• Zespół „Stokrotki” w składzie: Maja Ziarkowska, Liana Bąk – piosenka „Maszeruje wiosna” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ligocie Książęcej (nauczyciel: Anna Zawadzka)
  • Zespół „Przyjaciółki” w składzie: Pola Borgulat, Danuta Marcinowska – piosenka „Jamniczek” - Przedszkole Integracyjne w Namysłowie (nauczyciele: Aleksandra Czuczwara, Lidia Szołdra)
  • Zespół „Tygryski” w składzie: Milena Sołtysiak, Paulina Borek, Maja Pierucka – piosenka „Dżungla” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smarchowicach Wielkich (nauczyciel: Sylwia Grądkowska)
  • Zespół „Wesołe nutki” w składzie: Rozalka Kuryga, Pola Siwiaszczyk – piosenka „Jesteś mamo skarbem mym” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu (nauczyciel: Dorota Buczko)

Jury VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej ogłosiło wyniki, a nagrody wręczali przewodniczący Jury Pan Krzysztof Odoj i Pan Marcin Mysiorek wraz z Panią Burmistrz.

W kategorii SOLISTA dyplomy i nagrody otrzymali:

I MIEJSCE ex aequo otrzymali:

• Adam Szostak - Przedszkole Nr 1 w Namysłowie
  • Nina Borgulat - Przedszkole Integracyjne w Namysłowie

II MIEJSCE otrzymała:

• Liliana Szyndlarewicz - Przedszkole w Bukowie Śl.

III MIEJSCE otrzymał:

• Szymon Cichecki - Przedszkole Nr 5 w Namysłowie

Za udział dyplomy i nagrody otrzymali:

• Artur Chruszcz – Przedszkole Nr 5 w Namysłowie
  • Filip Kulczyński - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu
  • Amelia Zioła - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ligocie Książęcej
  • Franciszek Grabski - Przedszkole w Bukowie Śl.
  • Jakub Bartosik - Przedszkole w Bukowie Śl.

W kategorii ZESPÓŁ dyplomy i nagrody otrzymali:

I MIEJSCE otrzymał:

• Zespół „Wesołe nutki” w składzie: Rozalka Kuryga, Pola Siwiaszczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu

II MIEJSCE otrzymał:

• Zespół „Przyjaciółki” w składzie: Pola Borgulat, Danuta Marcinowska - Przedszkole Integracyjne w Namysłowie

III MIEJSCE otrzymał:

• Zespół „Stokrotki” w składzie: Maja Ziarkowska, Liana Bąk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ligocie Książęcej

Za udział dyplom i nagrodę otrzymał:

• Zespół „Tygryski” w składzie: Milena Sołtysiak, Paulina Borek, Maja Pierucka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smarchowicach Wielkich

Każda placówka otrzymała również statuetkę za udział w VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może”.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ

KOORDYNATOR FESTIWALU:

• DYREKTOR ALINA MYSIOREK

SPONSORZY NAGRÓD:

• BURMISTRZ NAMYSŁOWA - EWELINA MONIUSZKO-CZUCZWARA,
  • DYREKTOR PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO W NAMYSŁOWIE - ALINA MYSIOREK,
  • FIRMA 7RS WEB STUDIO - ROMAN SZOŁDRA.

Zespół organizacyjny festiwalu:

• Bogumiła Pęzioł