Pasowanie na przedszkolaka 2006

Pasowanie na przedszkolaka - pierwsza impreza maluszków i ich trochę starszych kolegów. Ważne przeżycie dla dzieci oraz ich rodziców.

Celem imprezy zawsze jest integrowanie dzieci ze środowiskiem przedszkolnym, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, zaprezentowanie umiejętności dzieci oraz najważniejsze przyjęcie do grona nowo przybyłych przedszkolaków.

Okres adaptacji trwa nieraz bardzo długo. W grupie I realizowano "Program adaptacyjny dla dzieci 3-letnich" M. Kapuścik. Stworzenie dzieciom odpowiednich warunków, zapewnienie im fachowej opieki oraz stały kontakt z rodzicami pozwoliły na łagodniejsze przystosowanie się dziecka do nowej sytuacji. W momencie, kiedy dzieci potrafiły już współdziałać w grupie, reagować prawidłowo na polecenia dorosłych, potrafiły się ze sobą bawić, wówczas dzieci i panie z grup I i VI zaprosiły rodziców na niecodzienne spotkanie.

Tradycją naszego przedszkola jest uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". Chcąc nadać uroczystości szczególny charakter dzieci ubrane są w strój przedstawiający przyjętą nazwę przez grupę. Na spotkanie zapraszani są rodzice, którzy pomagają paniom z grupy w uświetnieniu uroczystości poprzez pomoc w przygotowaniu strojów i poczęstunku.

Popisy zaczęły maluchy a następnie średniaki. Dzieci przedstawiły program artystyczny w formie wierszy i piosenek, które nauczyły się w przedszkolu. Grupa I przyjęła nazwę "Świerszcze", natomiast grupa VI przyjęła nazwę "Żeglarze".

Po tak radosnych, pełnych wrażeń chwilach nadchodzi bardzo uroczysty moment. Pani dyrektor po wysłuchaniu wygłoszonej przez przedszkolaki "Obietnicy dobrego przedszkolaka" przy użyciu czarodziejskiego ołówka pasuje dzieci na przedszkolaka. Każde dziecko jeszcze tylko odciśnie swój palec w księdze pamiątkowej i już "Jestem przedszkolakiem".

Na zakończenie spotkania nie zabrakło też słodkiej niespodzianki. Rodzice i dzieci w pełni zadowoleni, z uśmiechem na twarzy dziękowali za zaproszenie, niejednokrotnie bardzo wzruszeni, a jednocześnie dumni, że ich pociechy to już "Przedszkolacy".

Wychowawcy grup I i VI serdecznie dziękują RODZICOM
za pomoc w organizacji uroczystego pasowania na przedszkolaka.