Pasowanie na przedszkolaka 2008

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla naszych pociech. Odbyła się ona w dniach 18 i 19 listopada 2008 r. Ślubowanie było pierwszą otwartą imprezą, w której mogli uczestniczyć rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście.

Tego dnia, najmłodsze przedszkolaki z nowo powstałej grupy SKRZATY” i grupy „MOTYLKI” oficjalnie miały dołączyć do przedszkolnej społeczności. Aby oddać doniosłość chwili, dzieci w dniu pasowania, ubrane były w kolorowe stroje odpowiadające nazwie grup. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez panią dyrektor. Zanim przystąpiono do ceremonii pasowania, wszystkie przedszkolaki pięknie przekonały zaproszonych gości, o tym, że zasługują na miano PRZEDSZKOLAKA.

Z wielkim zaangażowaniem maluszki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i przedstawiły tańce integracyjne. Wszystkie dzieci złożyły także ślubowanie, w którym przyrzekały, że będą:

• co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą!
  • nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać!
  • zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować!
  • choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali!
  • piżamę samemu zakładać i na spaniu nie gadać!
  • nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty!

Następnie po przyjęciu ślubowania, pani dyrektor dużym kolorowym lizakiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka.

Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Następnie każdy przedszkolak złożył swój odcisk palca na karcie kroniki przedszkolnej. Wykonano także pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.

Po zakończeniu części oficjalnej rodzice, dziadkowie i goście zostali ugoszczeni przez dzieci słodkościami. Teraz wszyscy mogli podzielić się swoimi wrażeniami między sobą.

Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci.

Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

Wychowawcy grup