Pasowanie dzieci z grupy "Krasnale" na Przedszkolaka

W dniu 3 grudnia 2010 roku w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza ważna uroczystość, było to "Pasowanie na Przedszkolaka".

Odbyło się to przy udziale licznie zgromadzonych rodziców, wujków, babć oraz dziadków. Przygotowania trwały od początku roku szkolnego, ponieważ aby „dostać się” do grona „braci przedszkolnej” trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Był to dla niektórych pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez panią Adę i panią dyrektor zgromadzonych gości. W takt muzyki do sali weszły KRASNALE. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego.

Hania z Karolem przywitali wszystkich wierszem i zaprosili do obejrzenia występu. Mali artyści pięknie śpiewali recytowali wiersze i tańczyli. Następnie pani Jola zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na prawdziwego przedszkolaka. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

Na znak przyjęcia do grona dzieci naszego przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał od pani Ady "Order Prawdziwego Przedszkolaka" oraz złożył odcisk paluszka w przedszkolnej kronice.

Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części oficjalnej panie zaprosiły wszystkich na smakołyki. Z pełnymi brzuszkami, w radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domu, a niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach.

Opracowała: Adriana Włodarczyk

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ