Pasowanie na przedszkolaka - "Tęczowe ludki" - 2011

W dniu 10 listopada 2011 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowo przyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Dzieci z II grupy oraz ich panie przygotowały się od początku roku, ponieważ aby „dostać się” do grona „braci przedszkolnej” trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. Był to dla niektórych pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością. Panie Ela, Marysia i Bogusia bardzo dopingowały dzieci podczas występu. Dzieci natomiast podeszły do tego z wielkim entuzjazmem. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali artyści z grypy „Tęczowe ludki” pięknie śpiewali, grali na instrumentach, recytowali wiersze i tańczyli. Następnie dyrektor przedszkola Alina Mysiorek wielkim zaczarowanym lizakiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. "Tęczowe ludki" otrzymały również dyplom oraz słodkości.

Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie odbyło się paluszkowanie. Dzieci odciskiem palca pieczętowały w kronice przynależność do "braci przedszkolnej". Od tego momentu stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Na koniec uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie grupie "Tęczowe ludki".

Wszystkim "Tęczowym ludkom" i ich paniom gratulujemy wspaniałego występu. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się też w oku.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ