Pasowanie na przedszkolaka - gr. II "Tęczowe ludki" - 2012

W naszym przedszkolu w dniu 16 listopada 2012 roku odbyła się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Podczas uroczystości dzieci z grupy „Tęczowe ludki” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowany program artystyczny, nad którym pracowały od pewnego już czasu pod czujnym okiem pani Marysi i pani Lidki.

Dzieci przedstawiły program artystyczny związany z obecną porą roku - Jesienią. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki -"Kwiaty dla Jesieni", "Dmucha wiatr", "Sekret czterolatka".  Nieodzownym elementem występów był też taniec do piosenek - "Małe czerwone jabłuszko", "Kolorowe listki" oraz "Owocowe przysmaki". Wiersz "Mam trzy latka" recytowały dzieci, które w grupie mają trzy latka. Na koniec dzieci zatańczyły do piosenki "Jesteśmy kroplami tęczy", która stała się naszą grupową piosnką.

Po skończonej części artystycznej uroczystego pasowania ogromnym lizakiem dokonała pani dyrektor Alina Mysiorek. Tradycją naszego przedszkola jest tzw. paluszkowanie, czyli odbicie paluszka w księdze pamiątkowej Przedszkola Integracyjnego, każdego "nowego przedszkolaka". I tym razem bardzo sprawnie dzieci odbijały swój kciuk w na stronach księgi poświęconej "Tęczowym ludkom".

Wykonano też zdjęcie grupowe "Tęczowych ludków", które od tego momentu stały się prawdziwymi przedszkolakami. Bo prawdziwy przedszkolak nie grymasi i nie płacze, tylko dzielnie wędruje do przedszkola, aby bawić się z innymi dziećmi. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz trochę słodkości. Po doniosłej uroczystości był czas na sesje fotograficzną.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości "Pasowania na przedszkolaka".

Opracowała: Lidia Szołdra

ZOBACZ: