Pasowanie na Przedszkolaka 2013

Do przedszkola idzie maluch,
wszyscy dziś malucha chwalą...

W dniu 6 listopada 2013 roku odbyła się przedszkolna uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola.

Taka uroczystość to wielkie przeżycie dla maluchów, które tak naprawdę pierwszy raz w życiu stają przed tak wspaniałą publicznością. Na uroczystość Pasowania przybyli rodzice i członkowie rodzin oraz same przedszkolaki. Dzieci przedstawiły specjalny program, w którym śpiewały, tańczyły, grały na instrumentach oraz recytowały wiersze. Potem jeszcze stres wynikający z samego pasowania wielkim lizakiem oraz tzw. "paluszkowanie", czyli odbijanie kciuka w przedszkolnej księdze pamiątkowej.

I już można rzucić się na kolana rodzicom i babciom - dziadkom też. Każde dziecko otrzymało także dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków.

Gr. I "Żeglarze"

My żeglarze, marynarze po morzu pływamy
Kiedy rano słońce wschodzi wszyscy tak śpiewamy.
Prawa burta, lewa burta, prawa burta jeszcze raz
My żeglarze, marynarze, tak płyniemy w dal!
Śpiewamy: Hej-ahoj i hej-ahoj, ahoj, płyniemy w dal!
Jak na Żeglarzy przystało, do przodu płyniemy śmiało!
Nie straszna nam burza i wiatr,
Kiedy odkrywamy świat!
Przygód u nas nie brakuje, przecież każdy na swoją zasługuje.
Więc nie traćmy czasu więcej już,
Ruszaj z nami i żeglarski kapelusz włóż!

Życzymy Wam samych radosnych dni, niezapomnianych wrażeń oraz fantastycznych zabaw w kręgu nowych przyjaciół.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ