Pasowanie na Przedszkolaka gr. I "Zajączki"

Zostać przedszkolakiem to niełatwa sprawa, o czym przekonały się przedszkolaki z gr. I "Zajączki", kiedy to przyszła pora na Pasowanie na Przedszkolaka. W tym ważnym dniu, a było to 18 listopada 2015 roku, naszym bohaterom towarzyszyli rodzice, którzy byli nie mniej zestresowani od swoich pociech.

Był to wyjątkowy dzień dla naszych malusińskich, którzy po raz pierwszy we wrześniu przekroczyli próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością - dzieci, panie i kochani rodzice oraz babcie i dziadkowie - z niecierpliwością oczekiwali na występ artystyczny maluszków.

My jesteśmy Zajączki,
Maluszki kochane.
Zapraszamy wszystkich gości
Na nasze pasowanie.

"Zajączki" zaśpiewały i zatańczyły do piosenki "Zając malowany"; pokazały jak maluch maszeruje do przedszkola i co tam robi: śpiewa, tańczy, podskakuje i bawi się wesoło. Pokazały, że potrafią ustawić się w "pociąg", zatańczyć w kółeczku i w parach oraz jak dbają o higienę. Powiedziały też, co ich rączki potrafią robić:

Klapu-klap, klapu-klap,
moje rączki klaszczą tak.
Ty masz dwie,
Ja mam też,
Pokręć nimi, ile chcesz
Buziak tu,
Buziak tam,
Teraz tęczę zrobią nam.
Ręka prawa,
Ręka lewa,
Każdej deszczu się zachciewa.
Gdy słoneczko
Pójdzie spać,
Moje rączki robią tak:
Przytulone są paluszki,
Razem z głową do poduszki.

Następnie przyszedł czas na uroczyste złożenie przysięgi, która brzmiała następująco:

Ja przedszkolak dzielny
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swojej pani
I zjadał całe śniadanie.
Będę grzecznie się bawił
I pilnie się uczył
Żebym mamy i taty
Nigdy nie zasmucił.

Następnie Pani dyrektor Alina Mysiorek dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka przy użyciu „czarodziejskiego lizaka”

Pasuję Ciebie na uroczyście na dzielnego, wesołego przedszkolaka.

Świeżo pasowani przedszkolacy pozostawili odcisk palca w księdze pamiątkowej i otrzymali dyplom oraz "zajączkowy lizak". Cała uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, co możemy zobaczyć na załączonych poniżej zdjęciach.

Naszym Przedszkolakom gratulujemy i życzymy dużo radości. Dziękujemy również naszemu fotografowi Panu Romanowi Szołdra za wykonanie i udostępnienie zdjęć z uroczystości Pasowania na Przedszkolaka.

Wychowawcy grupy I "Zajączki"

Aleksandra Czuczwara
Lidia Szołdra