PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA DZIECI Z GR. I "ŻABKI" - 2017

Dzień 8 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z naszego przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla nowych przedszkolaków – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W uroczystości brali udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola, rodzice dzieci trzyletnich oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Grupa przyjęła nazwę "Żabki". Była też przysięga przedszkolaka, w której dzieci obiecały: wszystko zjadać z talerzyka, zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie pani dyrektor Alina Mysiorek dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy dzielny przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz mały słodki upominek ufundowany przez rodziców. Na koniec odbyło się tzw. paluszkowanie, czyli dzieci odcisnęły swój palec w kronice przedszkolnej. Były brawa, wspólne zdjęcia i poczęstunek w gronie rodziców. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato jestem przedszkolakiem!

L.Szołdra

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ