„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA” – GR. II "PIRACI"

W dniu 19 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA dzieci z gr. II "PIRACI". Uroczystość ta jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka, wiąże się przede wszystkim z przyjęciem do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci, nawiązaniem bliższych relacji między dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola.

W tym szczególnym dniu zebrali się rodzice i brać przedszkolna, aby uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu. O godz. 10.00 pani dyrektor Alina Mysiorek przywitała zebranych gości i na scenę weszły najważniejsze osoby - dzieci. Część artystyczna składała się z wierszy, piosenek i tańców, a po niej nastąpiła długo oczekiwana chwila, ceremonia pasowania. Pani Dyrektor dotykając ogromnym lizakiem ramienia dziecka wypowiadała formułkę "Pasuję Cię na Przedszkolaka". Na dowód uroczystego przyjęcia do grona przedszkolaków, "Piraci" odbijali swój paluszek w pamiątkowej księdze oraz otrzymali drobny upominek ufundowany przez rodziców. Po wyczerpującym wystąpieniu, nastąpił moment poczęstunku, który przygotowali rodzice. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i pomoc w organizacji uroczystości. Składamy szczególne podziękowania dla Pani Agaty Tomczyk, która sprezentowała dzieciom samodzielnie uszyte pirackie kamizelki.