Pożegnanie gr. IV "Żabki"

Już nadszedł koniec roku
a z nim wakacji czas.
Żegnaj nasze przedszkole
żegnaj na zawsze nam.

W dniu 15 czerwca pożegnaliśmy dzieci 6-letnie z gr. IV "Żabki", które osiągnęły dojrzałość szkolną i od września będą uczęszczały do szkoły. "Pożegnanie starszaków" odbyło się z udziałem rodziców. Na początku dzieci przedstawiły inscenizację bajki pt. "Królowa Śniegu".

Następnie przewidziany był program artystyczny, czyli wiersze i piosenki. Były również łzy wzruszenia i podziękowania od rodziców dla pracowników przedszkola „za cztery lata uśmiechu, cierpliwości i życzliwości, mądrości i wrażliwości”. Oczywiście nie obyło się bez podziękowania dla naszych wspaniałych rodziców, którzy służyli pomocą, czynnie włączali się we wszystkie imprezy przedszkolne i prezentowali wspaniałą postawę przyjaciół przedszkola. Po tej ceremonii każdy starszak otrzymał dyplom ukończenia przedszkola i książkę z dedykacją na dalszą drogę życia.

Jako absolwenci przedszkola prezentowali tablo w atmosferze powagi, którą tworzyły birety nałożone na ich głowy. Oprócz radości można było zauważyć tu i ówdzie spadającą łezkę tęsknoty za czasem spędzonym w przedszkolu. Nasi dzielni absolwenci znaleźli rozwiązanie problemu i obiecali, że będą nas odwiedzać.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przygotowany przez rodziców, słodki poczęstunek złożony z pysznych ciast, ciasteczek, owoców i napojów. Raz jeszcze życząc naszym starszakom samych sukcesów w szkole, radości i słonecznych wakacji, mamy nadzieję, że o nas nie zapomną i będą czasami zaglądać do przedszkola.