Pożegnanie przedszkola przez dzieci z gr. V "Biedronki"

Gdy maj nadchodzi i kwitną kwiatki,
a ty już kończysz swe 7 lat.
Żegnasz zerówkę lub sześciolatki
i zaraz ruszasz dalej w świat.

Dzieci sześcioletnie kończą swój pobyt w przedszkolu, w sposób szczególny przygotowane jest tzw. pożegnanie przedszkola. Dla grupy "Biedronki" dzień 21 czerwca był dniem uroczystego pożegnania się z przedszkolem.

Z tej to okazji dzieci podziękowały całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim paniom, które opiekowały się nimi przez ten cały rok. Na uroczyste pożegnanie przedszkola dzieci zaprosiły również swoich Rodziców, by pokazać im że są gotowe do podjęcia nauki w szkole.

W programie znalazły się wiersze, piosenki i przede wszystkim inscenizacja teatralna bajki pt. „Księżniczka na ziarnku grochu". Rodzice mieli okazję podziwiać przepiękne stroje, a także sprawności dzieci tj. umiejętność współdziałania w zespole, poczucie pewności siebie. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji jakim będzie szkoła. Absolwenci otrzymali pamiątkowe książki z dedykacją, a także dyplomy ukończenia przedszkola. Dziękujemy dzieciom i szczególnie Rodzicom za wspólnie spędzony czas w przedszkolu!!!

Pełni wzruszeń, z łezką w oku pożegnaliśmy absolwentów przedszkola. Minął rok wspólnych zabaw i nauki. Kochane dzieciaki! Życzymy Wam samych sukcesów w szkole, słońca, radosnych wakacji, uśmiechu na co dzień i nowych przyjaźni. Nie zapominajcie o nas.

Na dalszą drogę życia
Weź te czarodziejskie słowa:
"proszę", "dziękuję", "przepraszam"
i w sercu je zachowaj
"Dzień dobry" i "do widzenia"
niech obce Ci nie będzie.
Dzieciństwa dni w przedszkolu
Pamiętać będę wszędzie.