"Świerszcze" żegnają przedszkole

Dobiega końca rok szkolny 2009/2010. W dniu 17 czerwca 2010 roku odbyła się w przedszkolu uroczystość pożegnania dzieci z grupy VI "Świerszcze".

Dzieci żegnały się w tym dniu z młodszymi przedszkolakami, ale przede wszystkim ze swoimi paniami: Jolą, Bogusią, Halinką i Wioletką. To dla nich szczególny dzień, gdyż po wakacjach nie wrócą już do przedszkola lecz pójdą do szkoły. Dlatego zaprezentowały zebranym gościom swoje zdolności i umiejętności, których nauczyły się w przedszkolu.

"Byłem przedszkolakiem przez lat kilka, lecz one minęły jak jedna chwilka" - takimi słowami starszaki żegnały się z przedszkolem, które przez kilka lat był ich drugim domem.

W programie znalazły się inscenizacje wierszy i bajek z morałem: "Kopciuszek", "Królewna w żabę zaklęta", "Lis i kruk", "Królewna Śmieszka", "Elementarz". Goście mieli okazję podziwiać przepiękne stroje, a także sprawności dzieci tj. umiejętność współdziałania w zespole, poczucie pewności siebie, obycie z mikrofonem. Były łzy wzruszenia, podziękowania dla całego personelu. Smutno jest rozstać się z salą, kolegami, koleżankami i paniami, z osobami, z którymi spędziło się wiele miłych chwil i zdobyło się wiedzę, która na pewno przyda się nie tylko w szkole. Wszystkim przedszkolakom życzymy udanych wakacji, a pierwszoklasistom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych!

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ