"Skrzaty" pożegnały przedszkole wraz z rodzicami

W dniu 22 czerwca 2012 r. w godzinach popołudniowych, na przedszkolnej scenie zebrali się zaproszeni goście, a byli tam m.in. rodzice z młodszym i starszym rodzeństwem naszych już za kilka dni absolwentów. Bowiem tego popołudnia dzieci z gr. VI "Skrzaty" żegnały się ze swoimi paniami wraz z rodzicami.

Pani Lidka przygotowała scenariusz bajki i części artystycznej, a także wraz z paniami: Anią, Bożenką i Krysią od dłuższego czasu pracowały nad dekoracją. Mieliśmy tylko trzy dni na próby na scenie, wcześniej zostały przekazane rodzicom role dzieci do nauki w domu. Rodziców poproszono również o przygotowanie strojów dla dzieci. Bardzo im za to dziękujemy, bo spisali się na medal :-)

Bez pięknych strojów nie byłoby takiego efektu, a bajka - opierając się na opowieściach koleżanek i rodziców - była piękna, a aktorzy znakomici. Dzieci bardzo przeżywały swój ostatni występ w przedszkolu, nawet mieli termę. Z inicjatywy pani Lidki zwiększono nagłośnienie (za co dziękujemy rodzicowi - panu Tomkowi) oraz zaproszono profesjonalnego fotografa (pana Krzysztofa Norberta Wolfa), który ten niezapomniany występ uwiecznił na przepięknych fotografiach. Bardzo serdecznie dziękujemy :-)

OBSADA BAJKI:
KRÓLOWA - MAGDALENA SZYDŁOWSKA
KRÓL - JAKUB PIJANOWSKI
KSIĄŻE - ANTEK KRAUS
PIRLIPATKA - JAGODA ŚNIADECKA
BŁAZEN - JANEK SOJA
HEROLD - MATEUSZ WILK
OCHMISTRZ - GRACJAN ROMANIUK
KSIEŻNICZKA SREBRNA CHMURKA - BLANKA DRAGUŁA
KSIĘŻNICZKA INDIAŃSKA/KSIĘŻNICZKA MARCEPANU - JULIA BARANOWSKA
KSIĘŻNICZKA WSCHODNIA/ KSIĘŻNICZKA HULAJNÓŻKA - AMELKA CIESIELSKA
KSIĘŻNICZKAWSCHODNIA/ KSIĘŻNICZKA RÓŻYCZKA - JULIA WOLSKA
POKOJÓWKA/ KSIĘŻNICZKA PIĘCIU SOSEN - DOMINIKA ROMANIUK
POKOJÓWKA/ KSIĘŻNICZKA WĘDROWNICZKA - IZABELA GAŁKA
DWORZANIN - MICHAŁ LIS, SERAFIN STĘPAK, MICHAŁ CZUCZWARA
TRĘBACZE - LESZEK SEMKIJASZ, KAROL SIKORA
REŻYSERIA I SCENOGRAFIA - LIDIA SZOŁDRA
DEKORACJA – LIDIA SZOŁDRA, ANNA SPÓR, BOŻENA CZUCZWARA, KRYSTYNA STASIOWSKA

Słowami wierszy podziękowały również pani dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie, naukę i opiekę nad nimi. Licznie zgromadzona publiczność z zachwytem patrzyła, z jaką swobodą dzieci radzą sobie na scenie. Były brawa, radość, ale i łzy wzruszenia, które nie wszystkim udało się ukryć. Wychowawczynie dziękowały rodzicom za owocną współpracę, a dzieciom życzyły wielu sukcesów w szkole. Na zakończenie wszyscy absolwenci otrzymali dyplomy i upominki w postaci obrazkowego słownika ortograficznego oraz tablo z fotografiami absolwentów. Na koniec wykonali pamiątkowe zdjęcia, a po wręczeniu dyplomów i nagród czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To dla dzieci szczególny dzień, gdyż po wakacjach nie wrócą już do przedszkola lecz pójdą do szkoły.

DROGIE SKRZATY
ŻYCZYMY WAM W SZKOLE SAMYCH SUKCESÓW!
BĘDZIEMY SIĘ NIMI CIESZYĆ RAZEM Z WAMI!

Opracowała: Lidia Szołdra

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ