Spotkanie opłatkowe z rodzicami

W tym roku starszaki z grupy IV "Słoneczka" przygotowały wraz ze swoimi paniami przedwigilijne spotkanie. Goście, 16 grudnia w progi przedszkola przybyli licznie: rodzice, rodzeństwo, także babcie, dziadkowie oraz ciocie i wujkowie, którzy chcieli zobaczyć swoje pociechy już prawie, prawie po raz ostatni (wkrótce czeka ich pożegnanie przedszkola). Stoły zostały zastawione smakołykami przygotowanymi przez kochanych rodziców, nie mogło jednak zabraknąć opłatka.

Kiedy wszyscy zasiedli do stołów i czekali z zapartym tchem, aparatem oraz kamerą... kurtyna odsłoniła się... i pięknie zaproszono rodziców do wspólnego kolędowania i śpiewania pastorałek.

Anieli, Pastuszkowie, Maryja, Józef, Dzieciątko Jezus, Królowie... każdy z nich wczuł się w swoją rolę i zagrał najpiękniej jak potrafił, aż wszystkim oglądającym łezka zakręciła się w oku. Przesłanie było jedno "Abyśmy się wszyscy miłowali"!!!

Każdy przedszkolak otrzymał opłatek i podchodził najpierw do swoich najbliższych i następnie do swoich kolegów koleżanek i gości składał życzenia oraz łamał opłatkiem. Bóg się rodzi...