Jasełka 2006

Każde zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do przeżywania na nowo w swoim sercu cudu narodzin Pana Jezusa. Dla starszaków, dzieci grupy IV "Żabki" cud stał się 20 grudnia 2006 r. Mali aktorzy z naszego przedszkola swoje umiejętności aktorsko – wokalne zaprezentowali w przygotowanych Jasełkach.

Dzieci wystąpiły dla zaproszonych gości, czyli księdza Wojtka, pensjonariuszy z Domu Opieki Społecznej oraz naszych pań emerytek, a także swoich kolegów i koleżanek z przedszkola i ich wychowawców. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w przygotowanie uroczystości z dziecięcym wdziękiem wprowadzając widzów w atmosferę betlejemskiej stajenki.

Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki, chórów anielskich, „prawdziwego” Jezusa wraz z Maryją i Jezusem, dzieci z serduszkami w dłoni i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu?

Bohaterami tej opowieści byli tak, jak w tradycyjnych jasełkach: Św. Józef, Maryja, Pasterze, Anioły, Trzej Królowie oraz ciekawe postacie z bajek. Wprowadzenie tak bliskich każdemu sercu dziecka postaci z bajek niezwykle uatrakcyjniło przedstawienie i pozwoliło jeszcze pełniej wczuć się w rolę Jasia i Małgosi, Kopciuszka czy Czerwonego Kapturka – przybywających do stajenki ze swoimi darami i dobrymi postanowieniami. Jakże pięknie zaśpiewała swojemu dzieciątku Maryja "Lulajże Jezuniu".

Efektowne stroje przygotowane przez rodziców, szopka wykonana przez panie z grupy, oprawa muzyczna, uroczysty świąteczny charakter widowiska, wspólne śpiewane kolęd dostarczyły widzom wielu ciepłych przeżyć i wzruszeń. Ksiądz Wojtek oraz pani dyrektor złożyli dzieciom gratulacje, chwaląc ich za aktorska grę, piękne stroje. Złożyli życzenia dla wszystkich gości z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz pani dyrektor podziękowała pensjonariuszom za tak miły prezent (obrazek).

Wprowadzeni przez „Aktorów” w wyjątkowy nastrój podzieliliśmy się wspólnie opłatkiem. W podniosłym nastroju świec, sianka, opłatka ciepło brzmiały składane życzenia, życzenia życzliwości i zrozumienia na co dzień. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Dziś jasełka są najmilszym sposobem przypomnienia o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Wprowadzają w nastój świąt, a w wykonaniu dzieci wyjątkowo wzruszają.