Spotkanie przedwigilijne 2007

W okresie świąt Bożego Narodzenia, we wszystkich grupach wiekowych odbywały się zajęcia, podczas których dzieci poznawały tradycje świąteczne.

Poznały symbolikę świąt: strojenie choinki, tradycja obdarowywania prezentami, składanie życzeń świątecznych, spożywanie kolacji wigilijnej, symbol Gwiazdy Betlejemskiej, kolędowanie. Święta już widać w każdym zakątku: kolorowe choinki, biedna stajenka, a w niej mały Jezus. Tak właśnie wygląda największa sala w naszym przedszkolu.

19 grudnia 2007 r. sala ta jeszcze bardziej przypominała świąteczny dom. Dużo ludzi, śpiew kolęd i w to wszystko wpleciona Polska tradycja. Wieloletnią tradycją bożonarodzeniową naszego przedszkola stało się organizowanie spotkania przedwigilijnego z niezwykle uroczystą oprawą.

Przybyli na nią zaproszeni goście: Grażyna Burkiewicz – inspektor ds. przedszkoli i szkół w Urzędzie Miejskim w Namysłowie, Jarosław Iwanyszczuk – Przewodniczący Rady Miejskiej, dyrektor DPS Renata Żywina wraz z podopiecznymi, Maria Karaban – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Jcek Fior - przewodnicący Rady Rodziców, ks. Tomasz Bagiński - z parafii Św. Ap. Piotra i Pawła, Anna Pilarska z ramienia magaynu samorządowego "Gazeta Namysłowska", Dorota Suchecka - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 wraz z p. Anną Moś i jej podopieczni z klasy I.

Bardzo cieszy i wzrusza przybycie emerytów i rencistów naszego przedszkola. Jak sami mówią, są to dla nich niezwykle wzruszające chwile. Uroczystość otworzyła pani dyrektor – Alina Mysiorek, która powitała wszystkich przybyłych gości. Słowo wstępne wygłosił również ks. Tomasz. Następnie wystawiano Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy IV „Pszczółki” oraz dzieci z grupy II „Świerszcze”. Opiekę nad małymi artystami sprawowały panie Lidia Szołdra, Dorota Błaszkiewicz, Ewa Szewczyk, Bogusława Drapiewska i Jolanta Marel.

Przedstawiona inscenizacja jasełkowa oczarowała widownie. Dzieci, jak prawdziwi aktorzy wprowadziły widownie w wydarzenia z przed 2 000 lat. Gratulacjom nie było końca. Na koniec podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia. Sala znów rozbrzmiała śpiewem kolęd. Do wspólnego, wigilijnego stołu zasiadły wszystkie dzieci, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Było bardzo miło, świątecznie, wzruszająco... Dzieci doświadczyły wielu przeżyć i emocji, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Dziękujemy p. Annie Pilarskiej za wykonanie i udostępnienie zdjęć z w.w. imprezy.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ