Wigilia z rodzicami

Tradycje Bożonarodzeniowe były inspiracją do zaproszenia rodziców dzieci z gr. IV „Pszczółki” oraz gr. II „Świerszcze” na spotkanie wigilijne w dniu 20 grudnia 2007 r. do naszego przedszkola. Dzieci wcześniej samodzielnie wykonały zaproszenia. Rodzice przygotowali dzieciom stroje oddające charakter tamtych czasów.

W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich przepiękna sceneria i stroje małych aktorów. Przedstawienie wywołało wiele wzruszeń i rodzicielskiej dumy. Następnie było dzielenie się opłatkiem, wspólne życzenia i śpiew kolęd. Po tej oficjalnej części nadszedł czas na ucztowanie przy wspólnym wigilijnym stole. W atmosferze zadowolenia goście i dzieci pożegnali przedszkole.

Mamy nadzieję, że ten szczególny czas był dla dzieci lekcją wrażliwości, pokory, otwartości na innych, która będzie owocowała w przyszłości.