Jasełka i wigilia w przedszkolu

Tradycyjnie, jak co roku najstarsza grupa dzieci przedstawiła "Jasełka" podczas przedszkolnej wigilii. Do tego zadania przygotowywały się dzieci z gr. VI "Elfy" wraz ze swoimi paniami.

Spotkanie wigilijne odbyło się 19 grudnia 2008 r. o godz. 11.00. W spotkaniu wziął udział cały personel placówki, dzieci ze wszystkich grup wiekowych, zaproszone panie emerytki, które pracowały w naszym przedszkolu, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Promyk" w Kamiennej oraz ksiądz Krzysztof z Parafii Rzymskokatolickiej.
Grudniowy wieczór, na choince błyskają światełka a sala wypełniona po brzegi. Gdzieś z głośników płyną cichutkie dźwięki kolędy. Na scenę wchodzą diabełki, przepiękne małe aniołki, śnieżynki, tuż za nimi pastuszkowie, trzej królowie i Józef z Maryją.

Przepiękne kolędy, barwne stroje i podniosła atmosfera wszystko to razem sprawiło że na scenie powstało efektowne widowisko. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd, wszyscy wzajemnie łamiąc się opłatkiem życzyli sobie Wesołych Świat. A w salach czekał na wszystkich prawdziwy wigilijny przysmak - barszczyk z uszkami.

Takie spotkania pozwalają wszystkim wczuć się w magiczną atmosferę zbliżających się świat pełnych ciepła radości i bliskości. I choć Jasełka mają wieloletnią tradycję to w wykonaniu przedszkolaków nabierają wyjątkowego wdzięku.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ