Wigilia w przedszkolu 2009

Święta Bożego Narodzenia – jedno z najradośniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt w roku. W naszym przedszkolu to również wyjątkowy czas.

Magia bożonarodzeniowych przeżyć rozpoczyna się od ubierania choinek, dekoracji sal, szatni, korytarzy, a przede wszystkim od organizacji wspólnej wigilii. W tym roku obchodziliśmy ją 18 grudnia 2009 roku.

W spotkaniu wigilijnym wziął udział cały personel placówki, dzieci ze wszystkich grup wiekowych, zaproszone panie emerytki oraz pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z Kamiennej. Pani dyrektor powitała wszystkich bardzo ciepło i serdecznie składając życzenia świąteczne.

Tradycyjnie najstarsza grupa dzieci przedstawiła ,,Jasełka”, przypadł on grupie VI ,,Świerszcze”. Jasełka to duże wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się już od listopada. Przy pięknej scenografii, blasku zimnych ogni, dźwiękach kolęd oraz przepięknej ,,aktorskiej” grze dzieci, przeżyliśmy na nowo przyjście Zbawiciela na świat.

Po obejrzeniu przedstawienia wspólnie śpiewaliśmy kolędy, które jeszcze bardziej zbliżyły nas do siebie, a łamanie opłatkiem było nie tylko tradycyjnym obrzędem, ale prawdziwym dzieleniem się miłością i radością.

Dzieci obdarowały gości upominkami. Na stołach nakrytych białym obrusem pojawił się barszcz z uszkami, smażona ryba oraz słodkie pierniki.

W tym dniu czuć było uroczysty i świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ